Armyworld s.r.o. je dodavatelem streetového oblečení a módu ve stylu military. Prodáváme především oblečení značky Alpha Industries a disponujeme největšími skladovými zásobami v ČR. Dále distribujeme doplňky a oblečení značek Antonio, Miltec, Rothco, Adventure Menu, Van Os, Fostex, Brandit, MArs & Arms, Born to Fly, Remove Before Flight a další. V sortimentu naleznete bundy, trička, kalhoty, šortky, mikiny, batohy, tašky, ledvinky, čepice, kulichy, brýle, hodinky, nášivky, opasky a mnoho dalšího. ">skrytý text
Tričko APACHE AH-64D ledově šedé | Antonio válečná trika — obchod Armyworld.cz |Armyworld - oblečení a vybavení pro město i outdoor
Úvodní stránkaTričkaAntonio válečná trikaTričko APACHE AH-64D ledově šedé

Tričko APACHE AH-64D ledově šedé

Výrobce: ANTONIO

Katalogové číslo: 21290511

EAN: 8594500034105

VELIKOST
× 590 Kč

APACHE AH-64D
Unisexové triko v provedení s krátkým rukávem.
100% bavlna, látka 200 g/m2, pleteno single jersey.

Apache
Nejúčinnější bojový vrtulník na světě

Nevím, jaké pocity měli protivníci Apachů, když tento indiánský kmen vyrazil do boje s válečným pokřikem, ale vím, jaký děs budí jejich jmenovec, americký bitevní vrtulník Apache. Je to nejúčinnější stroj tohoto typu na světě a mezi nepřáteli šíří hrůzu. Stačí, když slyšíte Apache přilétat, a temný zvuk jeho motorů vás nutí k útěku. Vypadá jako prehistorická krutá vážka, kterou, na rozdíl od vás, neomezuje zemská přitažlivost. Vzdušné manévry vrtulníku Apache jsou fascinující. A když se pak nad vámi skutečně objeví, bez dechu sledujete vířící listy rotoru, podvěšené rakety připravené v příští vteřině vystřelit a oči zobrazovacích jednotek, které skutečně připomínají zrak obřího hmyzu. Je třeba říci, že pro většinu nepřátel je tento pohled poslední v životě…

Když jsem se s bojovým vrtulníkem Apache setkal, naštěstí jsem nebyl v hledáčku jeho střel. Hodně jsem o něm samozřejmě četl, ale osobně mě s ním seznámil můj přítel Mike, profesionální vojenský pilot. Zúčastnil se vojenského cvičení v Anglii, kde hrály Apache hlavní roli, a při té příležitosti mi nabídl, jestli se na tento stroj nechci podívat zblízka. Chtěl jsem. Moc jsem chtěl. Sledoval jsem blížící se datum cvičení stejně, jaké malé dítě čeká na Vánoce.

Už na letištní ploše budí Apache posvátnou hrůzu. Nevím, jestli to byl záměr konstruktérů, ale pokud ano, vyšel dokonale. Apache, který byl zkonstruován hlavně pro odhalování a ničení tanků, má tandemový kokpit a v přídi zabudované elektronické oči, o kterých se již zmiňoval. Jeho pilot využívá tak zvaný přílbový displej, který promítá přímo před jeho oči a umožňuje například mířit kulometem tam, kam se dívá, což je fascinující – máte pocit, jako byste zabíjeli pohledem. Sám jsem si to vyzkoušel, Mike mi to umožnil. Možná by jeho velitelé nebyli rádi, ale stalo se a já jsem za to svému příteli vděčný.

Užíval jsem si každou vteřinu v kokpitu Apache. Hlavou mi běžely všechny údaje a vlastnosti stroje, které jsem měl načtené do detailu. Apache může operovat ve dne i v noci i za zhoršených povětrnostních podmínek. Je mimořádný jak v palebném výkonu, tak v dosahu. Kromě toho má schopnost manévrovat těsně nad zemí. Objeví se nad horizontem a odpálí rakety tak, že se sám nedostane na dostřel tankových zbraní. Ale pokud by byl vystaven boji zblízka, umí se velmi účinně bránit.

Krátká křídla tohoto bojového vrtulníku jsou opatřena čtyřmi závěsnými body pro výzbroj či výstroj – může nést až 16 raket AGM-114 Hellfire nebo 76 neřízených raket Hydra 70, případně jejich kombinace. Co se týče další výzbroje, má stroj v přídi pod trupem instalovaný kulomet M230, který je schopen vypálit 620 střel za minutu, od klasických a průbojných až po zápalné. Do vzduchu se Apache zvedá díky dvěma turbohřídelovým motorům. Většinou jsou to motory General Electrics s výkonem devatenácti set koní, ale specializované modely jsou vybaveny motory od Rolls Royce, které mají sílu až o dvě stě koní větší! Tato výbava stroji umožňuje, aby se rychle přesouval nad bojištěm rychlostí 265 kilometrů v hodině.

Let v kokpitu vrtulníku Apache si pamatuji minutu po minutě. Celou dobu jsem měl pocit, že jsem nesmrtelný, že mě nic nemůže ohrozit. Samozřejmě lze namítnout, že v rámci cvičení na nás nikdo nestřílel „ostrými“, což je pravda. Ale myslím, že unikátní vlastnosti tohoto opancéřovaného vzdušného bojovníka by mi pocit bezpečí dokázaly dát i ve skutečném boji.

Související zboží


Top 5 produktů

Novinky

Partneři

Tanec v srdci


Taneční škola původní kubánské salsy pro všechny úrovně.

Bohemia Balet


Soubor Taneční konzervatoře hlavního města Praha.

Čerstvě praženo - výběrová káva


Pražírna a obchod s výběrovou kávou.

Police Shop


Výstroj, vybavení a oblečení pro ozbrojené složky a agentury.

Provozovatel

Armyworld s.r.o.

IČ: 28872363, DIČ: CZ28872363

Dittrichova 7/2023

120 00 Praha 2

Telefon: +420 602 319 717

E-mail: shop@armyworld.cz

Armyworld je dodavatelem streetového oblečení a módy ve stylu army. Prodáváme hlavně oblečení značky Alpha Industries a disponujeme největšími skladovými zásobami v ČR. Dále distribujeme doplňky a oblečení značek Antonio, Born to Fly, Miltec, Rothco, Adventure Menu, Van Os, Fostex, Brandit, Mars & Arms, Remove Before Flight a další. V sortimentu naleznete bundy, trička, kalhoty, šortky, mikiny, batohy, tašky, ledvinky, čepice, kulichy, brýle, hodinky, nášivky, opasky a mnoho dalšího.

Platební brána ComGate


Copyright 2002-2023 © Armyworld s. r. o. Všechna práva vyhrazena. 21 let ve Vašich službách. Děkujeme. #