Armyworld s.r.o. je dodavatelem streetového oblečení a módu ve stylu military. Prodáváme především oblečení značky Alpha Industries a disponujeme největšími skladovými zásobami v ČR. Dále distribujeme doplňky a oblečení značek Antonio, Miltec, Rothco, Adventure Menu, Van Os, Fostex, Brandit, MArs & Arms, Born to Fly, Remove Before Flight a další. V sortimentu naleznete bundy, trička, kalhoty, šortky, mikiny, batohy, tašky, ledvinky, čepice, kulichy, brýle, hodinky, nášivky, opasky a mnoho dalšího. ">skrytý text
repelent proti hmyzu BENS 100% DEET 36ml | Repelenty — obchod Armyworld.cz |Armyworld - oblečení a vybavení pro město i outdoor
Úvodní stránkaOutdoorové vybaveníRepelentyrepelent proti hmyzu BENS 100% DEET 36ml

repelent proti hmyzu BENS 100% DEET 36ml

Výrobce: TENDER CORP.

Katalogové číslo: 2-1450-9

× 325 Kč

- 100% účinný repelent proti hmyzu
- zajišťuje maximální ochranu až na 10hodin
- mechanický rozprašovač
- 95% DEET
- 1 1/4 oz (cca 36ml)

BEN´S 100 je nejúčinnější repelentní přípravek na trhu poskytující až 10 hodin ochrany před hmyzím bodnutím nebo kousnutím.
Odpuzuje klíšťata, komáry, vosy, mouchy a jiný hmyz.
BEN´S 100 obsahuje účinnou látku DEET, která je v současnosti považována za nejúčinnější látku odpuzující hmyz.
BEN´S 100 se aplikuje na odkrytá místa pokožky, která mohou být napadena hmyzem nebo na okraje oblečení.

Proč BEN´S 100
Až 10 hodin ochrany.
Není nutné časté opakování postřiku pro zvýšení účinku.
Použitelný i v extrémních podmínkách (bažiny, les, okolí vodních ploch)
Netlaková nádoba (mechanický rozprašovač)
Malé, praktické balení.

Použití:
Veškeré aktivity v přírodě s možným nebezpečím výskytu hmyzu, který může způsobovat přenos infekčních onemocnění z hmyzu na člověka (lymeská borelióza, klíšťová encefalitida, malárie).

Upozornění:
Před použitím si přečtěte příbalovou informaci.

DEET (N,N-diethyl-m-toluamid)
je téměř bezbarvý aromatický amid, který je v kapalném skupenství používán jako účinná složka do repelentních přípravků sloužících k odpuzování bodavého a sajícího hmyzu. Mezi něj náležejí komáři, mouchy, klíšťata a další druhy hmyzu, které mohou být příčinou přenosu a šíření nebezpečných nemocí. DEET hmyz nezabíjí, ale odpudí ho dříve, než se dostane do kontaktu s lidskou pokožkou. DEET byl vyvinut americkým ministerstvem zemědělství v roce 1946 jako reakce na zkušenosti vojáků z pobytu v džungli za 2. světové války a sloužil nejdříve jen armádním účelům. Poprvé byl DEET registrován a uvolněn pro širokou veřejnost v USA v roce 1957.

I přesto, že je DEET používán již více než 40 let, nejsou si vědci zcela jisti, jakým způsobem hmyz odpuzuje. DEET s největší pravděpodobností ovliňuje schopnost hmyzu lokalizovat živého tvora a napadnout ho. Vědci se domnívají, že blokuje speciální receptory na hmyzích tykadlech, které zachycují přírodní chemické látky vylučované člověkem nebo zvířetem.
V roce 1998 byly dokončeny výzkumy, které se zabývaly vlivem používání DEET na lidský organismus a možnými zdravotními riziky. Studie prokázaly, že pokud jsou přípravky s obsahem DEET používány v souladu se stanovenými pokyny a návody, není pravděpodobné, že by se zdravotní rizika vyskytla. Množství prostředku, kterému může být člověk při používání vystaven, je nízké ve srovnání s dávkou, která by mohla zdravotní riziko představovat. Vliv DEET na zdraví člověka je tedy závislý na množství DEET, délce a frekvenci vystavení jeho účinkům. Účinky také závisí na zdraví každého člověka.

Přípravky, které mohou obsahovat od 4% do 100% DEET, jsou s výjimkou veterinárního použití určeny pouze pro aplikaci na lidskou pokožku nebo na povrch oděvů. DEET může samozřejmě přes pokožku proniknout do těla. Jakmile se dostane do lidského organismu, je zneškodněn a posléze vyloučen v moči. Na základě mnoha informací a studií nebylo u DEET prokázáno ukládání v lidském těle.

Koncentrace DEET v přípravcích má přímou souvislost s dobou trvání ochrany před nepříjemným hmyzem. Čím větší množství DEET, tím je ochrana delší. Bylo prokázáno, že 100% DEET poskytne účinnou ochranu až na více než 12 hodin, 50% přibližně na 10 hodin, 40% kolem 8 hodin, nižší koncetrace od 4% poskytují ochranu na 1 až 5 hodin. Aktuální ochrana se samozřejmě liší v návaznosti na podmínky, za jakých je přípravek použit - teplota, tvorba potu nebo působení vody. Zároveň bylo zjištěno, že přípravky s obsahem DEET jsou účinnější než produkty založené na přírodní bázi.

Pokud je přípravek s obsahem DEET používán u dětí, je nutné si velice pozorně prostudovat pokyny v návodu. Obecně platí, že ani u dětí nehrozí zdravotní rizika u přípravků s obsahem 10% až 30% DEET, ale nedoporučuje se v žádném případě aplikovat přípravky na kojence do 2 měsíců věku a s přihlédnutím k možným rizikům není doporučeno používat je u dětí do tří let věku. Stejně tak by přípravky neměly být používány pod oblečení nebo na poraněnou pokožku, aplikovat se mají jen na exponovaná místa, případně povrch oděvů. Ve vzácných případech může dojít k podráždění kůže. DEET může při vniknutí do oka způsobit podráždění a nesmí se vzhledem k malému riziku toxicity požívat. Pokud již není přípravek zapotřebí nebo v mezidobí mezi jednotlivými aplikacemi, je doporučeno přípravek smýt.
Agentura EPA prováděla několik testování vlivu DEET na životní prostředí. DEET je prakticky nerozpustný a má sice jen malou schopnost pronikat vrstvami půdy a kontaminovat podzemní vodu, ale přesto se nedoporučuje jeho používání v okolí vodních zdrojů. Je slabě toxický pro ryby, ptáky a vodní bezobratlé živočichy a prakticky netoxický pro savce. Na základě informací ze studie kaprovitých ryb vědci usuzují, že DEET nemá vliv na potravní řetězec.Top 5 produktů

Novinky

Partneři

Tanec v srdci


Taneční škola původní kubánské salsy pro všechny úrovně.

Bohemia Balet


Soubor Taneční konzervatoře hlavního města Praha.

Čerstvě praženo - výběrová káva


Pražírna a obchod s výběrovou kávou.

Police Shop


Výstroj, vybavení a oblečení pro ozbrojené složky a agentury.

Provozovatel

Armyworld s.r.o.

IČ: 28872363, DIČ: CZ28872363

Dittrichova 7/2023

120 00 Praha 2

Telefon: +420 602 319 717

E-mail: shop@armyworld.cz


Armyworld je dodavatelem streetového oblečení a módy ve stylu army. Prodáváme hlavně oblečení značky Alpha Industries a disponujeme největšími skladovými zásobami v ČR. Dále distribujeme doplňky a oblečení značek Antonio, Born to Fly, Miltec, Rothco, Adventure Menu, Van Os, Fostex, Brandit, Mars & Arms, Remove Before Flight a další. V sortimentu naleznete bundy, trička, kalhoty, šortky, mikiny, batohy, tašky, ledvinky, čepice, kulichy, brýle, hodinky, nášivky, opasky a mnoho dalšího.


Copyright 2002-2022 © Armyworld s. r. o. Všechna práva vyhrazena. 20 let ve Vašich službách. Děkujeme. #